شرکت تجارت ونداد نویسا (پخش بوتیا)

شرکت تجارت ونداد نویسا در رسانه

وحیدرضا امیری مدیرعامل شرکت تجارت ونداد نویسا

امیری مدیرعامل شرکت تجارت ونداد نویسا: کلیه محصولات بوتیا را با قیمت درب کارخانه و بدون هیچ واسطه ای به دست مصرف کننده نهایی میرسانیم

ایجاد حاشیه سود بالا و بازگشت کالا بدون قید و شرط از خدمات ما به فروشندگان محصولات بوتیا می باشد.

درتلاشیم تا علاوه بر محصولات بوتیا، توزیع چند قلم کالای هم طیف با محصولات خودمان را آغاز کنیم.

صادرات محصولات بوتیا در برنامه کوتاه مدت شرکت قرار دارد و در حال مذاکره با کشورهای منطقه هستیم.

شرکت تجارت ونداد نویسا

در صنعت پخش استان کرمان، معدود شرکتهایی هستند که کنار کار توزیع، تولید محصولات را نیز خود انجام می دهند.

برادران امیری که با بیش از 20 سال عمده فروشی و بنکداری، در ابتدای دهه 90 اقدام به تاسیس شرکت پخش کرده اند، هم اکنون با برند مطرح بوتیا، یکی از شرکتهای تولید کننده محصولات با کیفیت و متنوع غذایی سبد خانواد محسوب می شوند که بعلت راه اندازی کامل و تخصصی زنجیره توزیع بالاخص در استان کرمان، موفقیت های فراوانی در دسترسی به بازار موادغذایی و در نهایت سهم به سزایی از سفره کرمانی ها داشته است.

در رابطه با چگونگی کار و روند فعالیت شرکت تجارت ونداد نویسا و نیز مجموعه تولیدی بوتیا، دقایقی را با وحیدرضا امیری مدیرعامل شرکت تجارت ونداد نویسا به گفت و گو نشستیم که در ادامه می آید.

امیری در ابتدا با اشاره به آغاز به کار خود در صنف عمده فروش و بنکداری در سال 1382 گفت: با توجه به سابقه ای که در توزیع موادغذایی داشتیم، در سال 1390 شرکت پخش را راه اندازی و در صنعت توزیع شروع به فعالیت کردیم.

وی ادامه داد: پس از چند سال و با بزرگتر شدن کار و آشنایی کامل بازار توزیع و پخش، به این فکر استادیم تا شرکت تولید و بسته بندی محصولات غذایی مورد نیاز جامعه را راه اندازی کنیم و برادرم در زمینه تولید مشغول به کار شد.

مدیر عامل شرکت تجارت ونداد نویسا ادامه داد: پس از آغاز تولیدات شرکت بوتیا، به علت پهناور بودن استان و نیاز به نمایندگان توزیع و فروش محصولات این شرکت در شهر های مختلف، یک دفتر بازرگانی در سال 1394 راه اندازی و دریافت نمایندگی توزیع و فروش برای محصولات بوتیا آغاز شد.

وی فروش عمده را یکی از اهداف شرکت عنوان کرد و ادامه داد: به علت اهمیت موضوع توزیع و پخش در استان پهناور کرمان، تصمیم گرفتیم شرکت توزیع و پخش را از هم جدا کرده و یک شرکت بنام تجارت ونداد نویسا تاسیس کردیم.

وی ادامه داد: در این شرکت کلیه محصولات بوتیا از تولید تا مصرف کننده، بصورت مستقیم، بدون هیچ واسطه ای و با قیمت درب کارخانه و بهترین شرایط به دست مصرف کننده نهایی می رسد.

مدیرعامل شرکت تجارت ونداد نویسا با اشاره به حضور تخصصی در نمایشگاه های مختلف کشور ادامه داد: در زمان کرونا بر خلاف بسیاری از کسب و کارها که با چالش مواجه شدند، ما در شرکت تولید و توزیع خود توانستیم با بهره گیری از بسته بندی بهداشتی، ضمن تولید محصولات غذایی بهداشتی بصورت بسته بندی، جهش مناسبی در کسب و کار خود داشته باشیم و محصولات جدیدی مثل قند تکنفره به تولیدات خود اضافه کنیم.

امیری تعداد پرسنل شرکت پخش تجارت ونداد نویسا حدود 20 نفر اعلام کرد و ادامه داد: بعلت اینکه در آغاز کار با برخی نمایندگان فروش دچار مشکل شدیم و این موضوع چالش های بزرگی برای ما ایجاد کرد، تصمیم گرفتیم خودمان توزیع استان کرمان را بصورت انحصاری بر عهده گرفته و هم اکنون با چند دستگاه ماشین، در سطح استان پخش محصولات بوتیا را انجام میدهیم.

وی صنعت بسته بندی را یکی از صنایع دشوار و دارای رقبای فراوان ارزیابی کرد و افزود: توزیع محصولات بسته بندی نیز بعلت رقبای بزرگ و شرایط بازار بسیار دشوار بوده و برخلاف آنچه در ظاهر مشخص است، یکی از سخت ترین رده های کاری در صنعت تولید و توزیع محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت تجارت ونداد نویسا الزاماتی مثل طراحی متفاوت، استانداردهای خاص و مجوزات مختلف را از موارد دخیل در صنعت تولید و بسته بندی ارزیابی کرد و گفت: در زمینه توزیع و پخش محصولات نیز بدلیل اینکه این اقلام کند فروش بوده و همچنین درصد بالایی از فروش آن بصورت فله ای می باشد، توزیع و فروش این قبیل محصولات نیز با دشواری همراه است.

وی خدمات ارائه شده توسط شرکت پخش تجارت ونداد نویسا به فروشندگان محصولات بوتیا و مغازه داران را بسیار مناسب دانسته و گفت: در نظر گرفتن حاشیه سود بالا برای فروشندگان و نیز بازگشت کالا بدون هیچ قید و شرطی از خدمات ما به فروشندگان محصولات می باشد.

مدیرعامل شرکت تجارت ونداد نویسا گفت: چالش های موجود در زمینه نیروی کار و لجستیک، فعالیت در زمینه توزیع و پخش را دشوار کرده است.

وی ادامه داد: خیلی وقت ها ما باید کالا را نقداً خریداری کنیم و بصورت مدت دار به فروشندگان بفروشیم که این امر باعث کاهش نقدینگی شرکت می شود.

امیری ادامه داد: با توجه به تثبیت محصولات بوتیا بعنوان لیدر محصولات ما در سبد پخش، در تلاش هستیم تا علاوه بر محصولات بوتیا، توزیع چند قلم کالای هم طیف با محصولات خودمان را آغاز کنیم.

وی افزود: توزیع فله حبوبات، برنج و سایر اقلام مورد نیاز خانوار را هم اکنون در برنامه خود داریم.

وی همچنین در ادامه یکی از اهداف شرکت تجارت ونداد نویسا در سال 1402 را راه اندازی لاین جداگانه جهت ارتباط با اغذیه فروشی ها، کافی شاپ ها، رستوران ها، آشپزخانه های صنعتی و سنتی دانست و ادامه داد: در برنامه ریزی انجام شده در تلاش هستیم تا کلیه محصولات مورد نیاز این قبل کسب و کارها از جمله ادویه جات، برنج، سویا، قند و شکر، نبات و … را در بسته بندی های مختلف برای آنها تامین کنیم.

امیری همکاری با کمیته امداد، گل گهر، مس باهنر، مس سرچشمه، همگامان، کلیه بیمارستان ها و بسیاری از شرکت ها و ارگان های دیگر را از دیگر خدمات شرکت ونداد تجارت نویسا دانست و ادامه داد: تمامی این ارگانها از محصولات و نحوه توزیع ما راضی بودند و توانسته ایم به خوبی محصولات مورد نیاز را برای آنها تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت تجارت ونداد نویسا همچنین راه اندازی دفتر تهران این شرکت در سال 1400 را از اقدامات دیگر این شرکت ارزیابی کرد و گفت: تا کنون فروش تهران بصورت عمده انجام می گرفت اما با توجه به مناسب بودن بازار تهران در تلاشیم با استخدام نیرو، پخش مویرگی در پایتخت و سایر نقاط کشور را آغاز کنیم.

وی در خصوص برنامه های صادراتی شرکت تجارت ونداد نویسا نیز گفت: صادرات محصولات بوتیا در برنامه کوتاه مدت شرکت قرارداد و هم اکنون در حال مذاکره با کردستان عراق و نیز کشور عمان برای صادرات محصولات خود به این منطقه هستیم.

برندها